Ana Sayfa / Hizmetler / DİĞER HİZMETLER / Kalın Bağırsak ve Rektum

Kalın Bağırsak ve Rektum

KOLON (KALIN BAĞIRSAK ) NEDİR?

 Bağırsaklar ince bağırsak, kalın bağırsak ve kalın bağırsağın son kesimi olan rektumdan oluşmaktadır. Kalın bağırsak ve rektum suyu emer ve insanlar tuvalete gidene kadar  besin atıklarını içinde tutar.

KALIN BAĞIRSAK AMELİYATLARI HANGİ DURUMLARDA YAPILMAKTADIR?

Giscer ekibi ile size uygulanacak ameliyat türünü ve sebeplerini tartışın. Size  neden ameliyat önerildiğini detaylı olarak anlayın ve kafanızda soru işareti kalmayana kadar sorularınızı sorun. Bazı durumlarda alternatif seçeneğiniz olabilir bunların avantaj ve dezavantajlarını iyice anlayın ve ona göre tercih yapın.

 

KALIN BAĞIRSAK AMELİYATLARI NELERDİR?

Ameliyatlar hastalığın şiddeti, yeri ve tipine göre değişiklik gösterir. Kalın bağırsağın hangi kısmının çıkarıldığına göre isimleri değişir. Total kolektomi (kalın bağırsağın tümünün çıkarılması), subtotal kolektomi (tümüne yakınının çıkarılması), hemikolektomi (sağ veya sol yarımının çıkarılması) bunlara örnek verilebilir.

      Kalın bağırsak ameliyatı kapalı veya açık ameliyat şeklinde yapılabilir.

 

 

NEDEN LAPAROSKOPİK AMELİYATI TALEP ETMELİYİM?, AVANTAJLARI NELERDİR?

Laparoskopik kalın bağırsak ameliyatının bir sürü avantajının olmasının yanında bu ameliyatı yapacak cerrahın bu konuda deneyimli ve eğitimini tamamlamış olması gerekmektedir. Giscer; gastroenteroloji cerrahisi ve ileri laparoskopik cerrahi alanında deneyimli cerrahlara sahiptir.

 

Kalın Bağırsak Rektum

GİSCER © 2018