Ana Sayfa / Hizmetler / OBEZİTE / Liposuction/abdominoplasti

Liposuction/abdominoplasti

LİPOSUCTİON/ABDOMİNOPLASTİ

Bu iki yöntem aslında zayıflama amacı ile yapılmaz. VKİ:30 ve altında olup bölgesel yağlanma sorunları olan hastalarımıza önerdiğimiz cerrahi tedavi seçenekleridir. 

Liposuction bir nevi vakum cihazı ile uygulanması planlanan bilgeye çok küçük kesiler yapılarak uygulanır. Ağrı kişiye göre değişen bir parametredir. Ancak işlem sonrası uyguladığımız hasta kontrollü analjezi sistemi ile hastalar minimal ağrı duyarlar. Özellikle verilen diyet programına uyulması, egzersiz ile bölgesel incelmenin korunması sağlanır. Ancak düzensiz beslenmenin devamı halinde tekrar yağlanmada mümkündür.

 

Abdominoplasti halk arasında karın germe yöntemi olarakta bilinir. Hızlı kilo vermiş insanlarda sarkmaya bağlı yada yapısal olarak karın bölgesinde aşırı yağlanması bulunan hastalarda uygunabilir. Bu yöntemde iç çamaşırın veya bikininin altında kalan bölgede kesi yarası bulunur. Aynı şekilde işlem sonrası uygun diyet programı ve egzersiz ile kalıcı başarı sağlanır.

Unutulmaması gerekir ki her iki yöntemde zayıflama amaçlı değildir. Eğer morbid obezite durumu varsa bariatrik cerrahi ameliyatlara alternatif değildir. Vucut hatlarında dağılım sorunu olan veya bölgesel problem yaşayan hastalar için uygulanabilir.

GİSCER © 2018