Ana Sayfa / Hizmetler / OBEZİTE / Revizyonel cerrahi(Düzeltme)

Revizyonel cerrahi(Düzeltme)

Morbid Obezite’nin tedavisinde bariatrik cerrahi güvenilirliğini, etkinliğini ve diğer tedavilere göre sürdürülebilirliğini kanıtlamış bir cerrahidir.

Bariatrik cerrahi yaygınlaştıkça, bu cerrahiden kısmi veya hiç yararlanamayan yada yararlanmış ama zaman içinde eski durumuna geri dönmüş bir grup hasta olduğu ortaya çıkmıştır.

Obezite cerrahisi metodları, genellikle hastalar ameliyatın uzun vadeli başarısı için gerekli olan yaşam tarzı ve diyet değişikliklerini gerçekleştirmediğinde başarısız olur. Elbette kuralın istisnaları da vardır, ilk bariatrik ameliyattan kaynaklanan tıbbi komplikasyonlar, teknik hatalar veya yanlış ameliyat seçimi nedeniyle gelişen başarısızlıklar da vardır.

İşte cerrahi sonrası komplikasyon gelişen, kısmi yada hiç cerrahiden fayda görmeyen yada zaman içinde gördüğü faydayı yitiren hastalar “Revizyonel Bariatrik Cerrahi” adayı olabilirler.

Revizyonel cerrahi bariatrik cerrahi uygulamaları arasında en ileri deneyim gerektiren grubu oluşturur. Mükemmel bariatrik prosedür olmadığı gibi herkese aynı, tek bir bariatrik cerrahi prosedür de uygun yaklaşım değildir.Bu nudenle hangi revizyonel bariatrik cerrahinin hangi hastaya uygun olduğunun belirlenmeside hayati önemdedir. Bunun için profesyonel ekip yaklaşımı gerekir. Bu yaklaşımlar başarısızlığın nedenlerini anlamaya yöneliktir. Revizyonel bariatrik cerrahide kliniğimiz bölgemizde oldukça iyi tecrübeye sahiptir.

 

Hangi tür obezite ameliyatlarını revize edebiliyoruz?

 

GİSCER © 2018